مرکز رسمی فروش و خدمات پس از فروش محصولات اچ پی در ایران

فروشگاه آنلاین اچ پی،سرور اچ پی، خدمات اچ پی، گارانتی اچ پی

فروش اینترنتی محصولات اچ پی در ایران

سوالات متداول

واژه "Inkjet printer" (پرینتر جوهر افشان) واژه ای است که فرآیند کار را به درستی توصیف می کند. این گونه پرینترها تصویر را با استفاده از ذرات کوچک جوهر بر روی کاغذ چاپ می کنند.
از سوی دیگر واژه "Laser Printer" کمی غیر عادی تر می باشد. یک اشعه لیزر- یک اشعه متمرکز نور- چطور می تواند حروف را بر روی کاغذ چاپ کند و تصاویر را بر روی آن بیاورد. در این مقاله درباره چگونگی عملکرد پرینتر لیزری، بحث خواهیم کرد و مسیر چاپ را از حروف موجود در صفحه کامپیوتر تا چاپ آنها بر روی کاغذ دنبال خواهیم کرد. همان طور که بعداً خواهیم فهمید فرآیند چاپ لیزری بر اساس برخی اصول علمی به کار گرفته شده و در یک روش کاملاً  ابتکاری انجام می گردد.

 

هر کارتریج جوهری و جعبه ی آن دارای تاریخ است تا به حال تاریخ درج شده روی جعبه تاریخ نصب بود که معمولا  6 ( +/-2 ) ماه قبل از پایان تاریخ وارانتی روی کارتریج  است

از زمانیکه سری جدید بسته بندی کارتریج ها در ابتدای مارچ 2008 عرضه شده است" تاریخ پایان وارانتی"  روی جعبه  محصولات به جای "تاریخ نصب" دیده میشود

   این " تاریخ پایان وارانتی"  همچنین روی خود کارتریج ها نیز نمایان است بنابراین تاریخ روی جعبه و کارتریج با هم مطابقت میکنند

  " تاریخ پایان وارانتی"  پشت کلیه ی جعبه های کارتریج موجود است به جز کارتریجهای 177 و 363 که در زیر آنها قابل رویت است.

یک دوره ی برای این تحول نیاز است چنانچه کارتریجی همچنان  با" تاریخ نصب" روی جعبه موجود باشد به یاد داشته باشید از پاییز 2008 تمام کارتریجهای اصلی تاریخهای مشابه روی خود محصول و جعبه را نمایش میدهند

این کار کنترل محصول اصل را آسان تر کرده است.پس از پاییز 2008 چنانچه تاریخ روی محصول شما از این قاعده پیروی نمیکرد لطفا با یکی از روشهای زیر به ما گزارش دهید

دارای فرمت بزرگ ،‌برای عکس های فنی وتخصصی به ایجاد کیفیت استثنایی می پردازند و فرقی نمی کند که کاربرد آن برای چه چیزی باشد.این پرینترهای مطمئن طراحی شده برای سهولت در كار پرينت را می توان برای گرفتن پرینت از تمامی موارد لیست شده در زیر مورد استفاده قرارداد:طرح های دقیق ،نقشه های ریز،وتکثیر عکس های تخصصی.
شما با کاربردهای متعدد این دستگاه ،زمان پرینت سریع تر ،شبکه وعملکرد پایگاهی بهتر آن غافلگیر خواهیدشد.دقیق بودن وبازدهی دستگاه این اطمینان را بوجود می آورد که هر پرینتی میتواند کاربردی وقابل عرضه باشد.نیاز به حفظ ونگهداری کم  وسهولت کاربردی پرینترهای HP که در زیر همراه با خدماتی با ظرفیت بالا برای پرینت گرفتن تنها با فشار دادن یک دکمه وعدم نیاز به رفت وآمد هر روزه شما  نیز از ویژگی های این دستگاه میباشد.
شما با پرینترهای HP دارای فرمت بزرگ از مزایای زیر استفاده میکنید:
مقاومت بالای که در در برابر کم رنگ شدن مقاومت میکند.
کیفیت تصویر واقعی و غیر فشرده
ارائه خطوط دقیق در اکثر موارد کاربردی
گزینه های جوهر رنگی /UV برای پرینت های روشن وسریع وضد آب
این پرینترها اصلا گیر نمیکنند بنابراین شما میتوانید روی کار خود متمرکز شوید نه پرینتر
کاهش میزان پرینت از قسمت های حاشیه ای :
پرینت گرفتن دقیق بسیار اهمیت دارد.به این دلیل است که پرینترهای HP Designjet Energy Star-compliant  برای به حداقل رساندن میزان انرژی مصرفی طراحی شده اند.پرینترهای HP Designjet   برای عکس ها وطرح های فنی هم از جوهرهای آبی استفاده میکنند و منطبق با اصول کلی ویژگی های محیطی (GSE) وبرنامه های کاهش EU ومواد خطرناک هستند.اکثر مدل های HP نیز به ارائه بازیافت جوهر کارتریج می پردازند.
آسوده خاطر باشید :بهترین پشتیبانی مهیا میباشد
خدمات  وپشتیبانی آنلاین  اچ پی سبز این اطمینان را در شما بوجود می آورند که باید پرینترهای HP Designjet  راخریداری کنید:
پشتیبانی تلفنی رایگان با کارشناسان خبره واحد خدمات
پشتیبانی آنلاین در  www.centerhp.com
مرکز اطلاعات سرزمین سبز پایا بخش های آموزشی چند رسانه ای و همچنین راهنمایی های نمایش داده شده قدم به قدم
ارائه ضمانت وافزایش امکانات

این گزینه در صورت فعال بودن به شما اجازه میدهد عملا از هرجایی که باشید بتوانید تصاویر ,اسناد,فایلهای پاورپوینت و پی دی اف خود را به آدرس ایمیل اختصاصی که قبلا تعریف کرده اید به راحتی برای شما پرینت و چاپ بگیرد.

طریقه کارکرد این گزینه :

هنگام ارسال یک ایمیل به آدرس ایمیل شما,پرینتر خدمات ای پرینت باز خواهد شد و پرینت ایمیل و یا هر فایل دیگری که ضمیمه باشد را پشتیبانی میکند. 

تاریخ انقضای جوهر چیست و آیا آن مانع از کار کردن تجهیزات hp خواهد شد؟

تاریخ انقضای جوهرچه زمانیست؟ چرا وجود دارد؟ آیا چیزی وجود دارد که بتوان داخل بخش جوهر hp ریخت که موجب توقف کارکردن آن در زمان مشخص و قطعی شود؟ ممکن است این سوالات برای مصرف کننده هنگام استفاده از پرینتر پیش آید. واقعیت این است که بخش جوهر پرینترهای hp اکثراً تاریخ انقضا ندارند. بنابراین تعداد کمی از مصرف کننده ها از درصد کمی از تجهیزات جوهر hpکه تاریخ انقضا دارند استفاده می کنند. برخی از آن واقعا در همان تاریخ از کار می افتند در صورتی که بقیه بیش تر از تاریخ انقضا مصرف کار می کنند.

تاریخ انقضای جوهر چیست؟

اساسا تاریخ انقضای جوهر یک تاریخ از پیش تعیین شده است که در آن کارتریج از کار خواهد افتاد. گرد و غبار و رطوبت محیط عمر جوهر را تغییر می دهند. درسیستم پرینتی که هر پرینت و بخش جوهر از یکدیگر جدا هستند جوهر   قدیمی تر از روبه رو به هد پرینت برخورد می کند و جوهر در داخل پرینتر ترکیب می شود. به هر حال hp می تواند مانع این مساله شود.

چرا انقضای جوهر؟

چرا هیچ یک از تولیدات hp تاریخ انقضای جوهر ندارند؟ برای محافظت از سیستم پرینت و تضمین کیفیت پرینت در برخی از کارتریج ها در تاریخ معین اخطار می دهند و اگر در آن تاریخ کارتریج هنوز جوهر داشته باشد         کاربر می تواند پیغام  را لغو کند. براساس آن چه که در بالا ذکر شد بیش تر دستگاه های جوهر hp اصلا تاریخ انقضا ندارند. این مطلب در مورد درصد کمی از دستگاه های جوهر قدیمی است.

تاریخ انقضای جوهر چیست؟

باید بدانیم که تاریخ انقضای جوهر یک تاریخ مهرشده و یا چاپ شده روی دستگاه جوهر نیست. بلکه تاریخی که روی دستگاه ها چاپ شده است تاریخ ضمانت دستگاه است. برای تعیین تاریخ انقضای جوهر کاربر باید به 3 عامل توجه کند: منبع جوهر، تاریخ ضمانت آن و تاریخی که کارتریج برای اولین بار نصب شده است.

برای اینکه بتوانیم ارتباط مادربورد را با رسانه ای مثل فیبر نوری برقرار کنیم شما به Connector هایی مانند GBIC یا SFP نیاز دارید. GBIC مخفف کلمات Gigabit Interface Converter است و بیشتر در دهه ۱۹۹۰ مورد استفاده و معمول بوده است. در واقع این Connector به عنوان یک استاندارد برای برقراری ارتباطات بین رسانه هایی مثل کابل های مسی و فیبرهای نوری مورد استفاده قرار می گرفت. در مقابل SFP مخفف کلمات Small Form-Factor Pluggable است که تقریبا همان هدفی را دنبال می کند که GBIC به دنبال آن است. اما مهمترین تفاوتی که بین GBIC و SFP وجود دارد در انداره این Connector ها است ، ماژول های SFP واقعا کوچکتر از ماژول های GBIC هستند.

کارتریج ها با دو فناوری لیزری و جوهر افشان تولید میشن!
کارتریج های لیزری براحتی و توسط مراکز خدمات پرینتر شارژ میشن و قابلیت استفاده مجدد را پیدا می کنند.این کارتریج ها براحتی شارژ میشوند و محدودیتی در شارژ این نوع کارتریج وجود نداره!

اما کارتریج های جوهر افشان نهایتا 2 بار شارژ شده و البته هیچگاه مانند حالت اولیه ، قابلیت چاپ را پیدا نمی کنند.

پس جواب شما میشه: شارژ کارتریج تا زمانیکه کیفیت چاپ خیلی پایین نیاد و قطعات کارتریج مشکل نداشته باشه !


هزینه خرید یک کارتریج لیزری اورجینال بسیار بالا هست، یکی از دلایل شارژکارتریج لیزری رنگی میتونه همین مورد باشه.
یک کارتریج لیزری را می توان چندین بار شارژ نمود به شرط آنکه لااقل بدنه اصلی کارتریج سالم باشه.
قطعات گوناگونی در داخل بدنه اصلی کارتریج قرار دارند.
مهمترین قطعه جهت تعویض در هنگام شارژ کارتریج درام میباشد، اگر درام بدرستی عمل نکند کیفیت چاپ کاهش پیدا می کنه!
قطعه دیگری که ممکن است در کارتریج فرسوده شود مگنت کارتریج میباشد، این قطعه اگر بدرستی عمل نکند باعث افت کیفیت چاپ میشه!
همچنین چیپ ست و سایر قطعات کارتریج براحتی تعویض میشن.
اگر کاست کارتریج که در اصل بدنه اصلی کارتریج میباشد شکستگی داشته باشد ، شارژ بدرستی انجام نخواهد شد و مشکلات فراوانی را ایجاد میکنه!

پس جواب شما میشه: اگر کارتریج و قطعات اون مشکل نداشته باشه کارتریج تون رو شارژ کنید ولی اگه کیفیت چاپ خیلی پایین بیاد و قطعات کارتریج مشکل داشته باشن و تعویض قطعات هزینه ی زیادی از خود کارتریج نو و اورجینال داشته باشه پس بهتره که کارتریج جدیدی بگیرید !

کارتریج ایرانی ژوبین ساخت سرزمین سبز پایا
کارتریج ژوبین با 3سال گارانتی بی قید و شرط 
https://joubin.irسایت رسمی کارتریج ژوبین : joubin.ir